Description
| Product Name | ThinkPad |
| Manufacturer | Lenovo |
| Device Model | T420 |
| Product Colour | Black |
| Processor Family | Intel Core i5 |
| Processor Code Name | 2520M |
| Processor Speed | 2.50GHz |
| Storage Capacity | 256GB SSD |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | Yes |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 14 inch |
| Graphics Card Model | Intel UHD Graphics 3000 |
| Display Max Resolution | 1600 x 900 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | No |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| USB Type | Total USB port : 3 or 4 (depending on configuration) |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | No |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | carry-in Warranty |
| GRV | 12237 |
| Price | R2500 |
| INT | INT0300061 |



