Description
Apple MacBook Pro Core i7 -15 inch (Mid-2012)
| Product Name | MacBook Pro |
| Manufacturer | Apple |
| Device Model | 15″ Mid-2012 (MD103LL/A) |
| Product Colour | Silver |
| Processor Family | Intel Core i7 |
| Processor Code Name | 3615QM |
| Processor Speed | 2.30GHz |
| Storage Capacity | 240GB |
| Storage type | SSD |
| Operating System | macOS Sierra v10.12.3 |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | Yes |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15 inch |
| Graphics Card Model | Intel HD Graphics 4000 1536 MB |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | Yes |
| Micro HDMI / Display Port | 1x Display Ports |
| USB Type | 2x USB 2.0 |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-Ion |
| Built In Cellular Modem | No |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in / Repair Warranty |
serial number: C02JMEBKDKQ1



