Description
Dell Latitude E5410 Notebook
| Product Name | Latitude |
| Manufacturer | Dell |
| Device Model | 5410 |
| Product Colour | Silver |
| Processor Family | Intel Core i5 |
| Processor Code Name | 10210u |
| Processor Speed | 1.60GHz |
| Storage Capacity | 512GB NVMe |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 14 inch |
| Graphics Card Model | Intel UHD Graphics |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | Yes |
| USB Type | 2 USb 3.2 gen 1 Type-A |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-ion battery |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Keyboard NumPad | No |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |
| Teco | supply |
| GRV | 11780 |
| SKU | 09A0 |
| Price | R7999 |



