Description
| Dell Latitude 3510 | |
| Product Name | Latitude |
| Manufacturer | Dell |
| Device Model | 3510 |
| Product Colour | Black |
| Processor Family | Intel® Core™ i7 |
| Processor Code Name | 10510U |
| Processor Speed | 1.80GHz |
| Storage Capacity | 512GB NVME |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15.6” |
| Graphics Card Model | Intel UHD Graphics |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | Yes |
| USB Type | USB 3.2 Gen 1 Type-C port |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Keyboard NumPad | Yes |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Teco | supply |
| GRV | 12342 |
| Price | R7500 |
| SKU | 09ED |
| MPN | |
| INT | INT014283 |


