Description
HP HPE StoreServ M6710 2.5″ SAS Drive Enclosure
R14,999.00
- 24 x 2.5″ bays
- 2u Rackmount
(No cables,Harddrives or controllers included).
R14,999.00
| Description | HPE 3PAR StoreServ M6710 24-Bay SAS 2.5″ 2U Disk Enclosure |
|---|---|
| Part Type | Disk Enclosure |
| MPN | QR490A |
| Manufacturer | HPE |
| Condition | Refurbished |
| Rack Units | 2U |
| Max Disk Capacity | 46TB |
| 2.5″ Drive Bays | 24 |
| Storage Controllers | 2x HP 3PAR StoreServ M6710 IO Modules |
| Host Connectivity (per controller) | 1x SFF-8088 |
| Expansion Connectivity (per controller) | 1x SFF-8088 |
| Drive Types Supported | NL SAS, SAS, SSD |
| Power Supply Slots | 2 |
| Power Supply Type | AC |
| PSU Wattage | 580W |
| Input Voltage | 100-240 VAC |
| Dimensions | 8.8cm (3.46 inches) x 48.3cm (19 inches) x 63 cm (24.8 inches) |
| Safe Humidity Range While Operating | 10 – 90% non-condensing |
| Altitude | 3,048 m (10,000 ft) |
1 in stock
1 in stock
R14,999.00
(No cables,Harddrives or controllers included).