Description
| Product Name | ProBook |
| Manufacturer | HP |
| Device Model | 4530s |
| Product Colour | Silver |
| Processor Family | Intel Core i5 |
| Processor Code Name | 2450M |
| Processor Speed | 2.50GHz |
| Storage Capacity | 750 GB HDD |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15.6″ inch |
| Graphics Card Model | Intel® HD Graphics 3000 |
| Display Max Resolution | 1366 X 768 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| USB Type | 4 x 3.0 |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | Yes |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |



