Description
| Lenovo IdeaPad s145-15lwl | |
| Product Name | IdeaPad |
| Manufacturer | Lenovo |
| Device Model | s145-15lwl |
| Product Colour | Grey |
| Processor Family | Intel Core i3 |
| Processor Code Name | 8145U |
| Processor Speed | 2.10GHz |
| Storage Capacity | 256GB |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 12GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15.6” |
| Graphics Card Model | Intel UHD Graphics 620 |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | Yes |
| USB Type | 3 x 3.0 USB |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | Yes |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |



