Description
Lenovo Thinkpad x230 Notebook
| Product Name | Thinkpad x230 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Device Model | 2320OM5 |
| Product Colour | Black |
| Processor Family | Intel Core i5 |
| Processor Code Name | 3320M |
| Processor Speed | 2.60GHz |
| Storage Capacity | 500GB HDD |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Display Size | 12.5 inches |
| Graphics Card Model | Intel HD Graphics 4000 |
| Display Max Resolution | 1366 x 768 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | No |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| USB Type | 2 x USB 2.0 & 1 x Powered USB 2.0 |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | No |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-In Warranty |
| Price | 1500 |
| GRV | 11696 |
| SKU | INT012084 |



