Description
| Asus SonicMaster X515DA | |
| Product Name | SonicMaster |
| Manufacturer | Asus |
| Device Model | X515DA |
| Product Colour | Grey |
| Processor Family | AMD Ryzen 5 |
| Processor Code Name | 3500U |
| Processor Speed | 2.10GHz |
| Storage Capacity | 256GB SSD |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15.6″ |
| Graphics Card Model | AMD Radeon™ Vega 8 Graphics |
| Display Max Resolution | 1366 x 768 |
| Card Reader | No |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | No |
| USB Type | 3 x 3.0 USB |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | No |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |
| TECO | Walking Client |


