DELL INSPIRON 14 3481 SERIES Notebook | i3 7020U 2.30GHz | 4GB DDR4 | 240GB SSD | 14″ LCD Display | Windows 10 Home
R5,500.00
- Intel Core i3 – 7020U @ 2.30GHz
- 4GB DDR4 Ram
- 240GB SSD
- 14″ LCD Display
- Windows 10 Home Single Language
Out of stock
| Product Name | Inspiron |
| Manufacturer | Dell |
| Device Model | 14 – 3481 |
| Product Colour | Black |
| Processor Family | Intel Core i3 |
| Processor Code Name | 7020U |
| Processor Speed | 2.30GHz |
| Storage Capacity | 240GB SSD |
| Operating System | Windows 10 Home Single Language |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 14 inch |
| Graphics Card Model | Intel HD Graphics 620 |
| Display Max Resolution | 1366 x 768 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | Yes |
| Micro HDMI | No |
| USB Type | 3 x USB 3.0 & 1x USB 2.0 |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-Ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | No |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-In Warranty |



